سلام دنیا!
آوریل 21, 2019
بیشتر بدانیم( ژل رویال )
ژوئن 20, 2019

بیشتر بدانیم ( عسل طبیعی )

عسل طبیعی، یکی از محبوب ­ترین مواد غذایی مورد استفاده بشر

عسل یکی از محبوب­ ترین و پرکاربردترین غذاهای مورد استفاده بشر است. این ماده شیرین و لذیذ که محصول زنبور عسل است، علاوه بر ارزش غذایی بالا، فواید بسیاری برای سلامتی و تندرستی انسان دارد.

عسل از دیرباز مورد استفاده بشر بوده است. قدمت استفاده از عسل -آن گونه که از نقوش متعلق به دوره عصر حجر برمی آید- به هشت هزار سال پیش برمی گردد. همچنین عسل به عنوان غذا و دارو در تمدنهای مصر، آشور، یونان، روم و چین مورد استفاده بوده است.

روش تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

فراوانی مصرف عسل و محبوبیت چشمگیر آن همچنین قیمت بالای آن سبب شده برخی افراد سودجو با به کارگیری ترفندهایی -مانند افزودن شکر به عسل طبیعی- مواد تقلبی و ناخالص را به عنوان عسل طبیعی و خالص معرفی نمایند و به فروش برسانند. در ذیل روشهایی را برای تشخیص عسل طبیعی و خالص از عسل تقلبی و ناخالص معرفی
می کنیم:

  • لیوانی پر از آب تهیه نمایید و مقداری از عسل مورد نظر را داخل آن بریزید؛ اگر عسل به سرعت در آب حل شد، تقلبی و ناخالص است اما اگر عسل ته لیوان ته ­نشین شد، طبیعی و خالص است.
  • مقداری از عسل مورد نظر را روی تکه ای کاغذ یا دستمال یا پارچه بریزید؛ اگر کاغذ یا دستمال یا پارچه، عسل را در خود جذب نمود، عسل تقلبی و ناخالص است. در غیر این صورت، طبیعی و خالص است.
  • قاشقی را تهیه نمایید و مقداری از عسل مورد نظر را با قاشق به ظرف دیگری منتقل کنید؛ اگر عسل به شکل نخ و به صورت یک ­پارچه (بدون قطع شدن) از نوک قاشق وارد ظرف دیگر شد، طبیعی و خالص است. در غیر این صورت، تقلبی و ناخالص است.
  • قطره ای از عسل مورد نظر را روی انگشت دست خود قرار دهید؛ اگر قطره عسل از روی انگشت شما سر خورد و پخش شد، تقلبی و ناخالص است اما اگر سر نخورد و روی انگشت شما باقی ماند، طبیعی و خالص است.
  • مقداری از عسل مورد نظر را در یک ظرف بریزید و ظرف را زیر شعله آتش قرار بدهید؛ اگر عسل جوشید و تبخیر شد، تقلبی و ناخالص است. در غیر این صورت، طبیعی و خالص است.

 

فواید عسل طبیعی

عسل طبیعی فواید بسیاری برای بدن انسان دارد. به برخی از این فواید در ذیل اشاره می گردد:

  • کاهش مدت زمان لازم جهت درمان اسهال. پژوهش ها نشان داده است عسل از شدت اسهال و نیز مدت زمان لازم برای رفع اسهال می کاهد. در حقیقت، عسل با افزایش میزان جذب آب و پتاسیم، از شدت اسهال می کاهد.
  • جلوگیری از برگشت ­پذیری اسید معده.
  • از آنجا که عسل دیواره معده و مری را می پوشاند، مانع برگشت اسید معده به مری می شود. از این رو، عسل احتمال ابتلا به بیماری رفلکس دستگاه گوارش را که در نتیجه سوزش معده، التهابات و برگشت­ پذیری اسید معده رخ می دهد، کاهش می دهد.
  • کاهش عوارض ناشی از سرماخوردگی. مطابق یکی از پژوهشها که در سال 2007 صورت گرفت، عسل میزان سرفه در طول شب را کاهش می دهد. گفتنی است سازمان بهداشت جهانی به استفاده از عسل به منظور درمان سرفه توصیه نموده است؛ همچنین آکادمی آمریکایی طب اطفال خوردن عسل را درمانی موثر برای سرفه به شمار آورده است.

مواد تشکیل ­دهنده عسل

یک قاشق بزرگ از عسل طبیعی حاوی شصت کالری، هفده گرم کربوهیدرات و شانزده گرم قند است.

به طور کلی عسل از فرکتوز، گلوکز، انواع ویتامین، آمینه اسیدها، آنزیمهای مختلف، مواد معدنی، ترکیبات فلافونوید، ترکیبات فینولی، اسید اسکوربیک و دیگر ترکیبات آنتی اکسیدان برخوردار است.

مواد و خواص موم عسل طبیعی

موم عسل طبیعی، دربردارنده هیدروکربن، اسیدهای بلند زنجیره مانند بالمتیک و هیدروکسی پلی استرها می باشد. موم امروزه در ساخت مواد آرایشی و طبی مورد استفاده قرار می گیرد. از لحاظ درمانی نیز از موم جهت از بین بردن التهاب، کاهش عوارض سرماخوردگی و تب همچنین کاهش حساسیت، سوختگی، دردهای ناشی از زخم استفاده می شود. موم همچنین خاصیت ضدعفونی کننده دارد و مانع شکل ­گیری باکتری است. در عین حال، ملیّنِ معده است و در صورت ترکیب با عسل درد دندان را کاهش می دهد. از سوی دیگر موم پوست بدن را مرطوب نموده و موجب طراوت آن می گردد. در صنعت نیز از موم برای ساخت چرم، لاستیک ماشین و شمع استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *